Κλειστός Στίβος
Ο Μίλαν Τραΐκοβιτς πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση στο μίτινγκ του Ντίσελντορφ. Ο Κύπριος πρωταθλητής κέρδισε τα 60μ. εμπόδια σε 7.61.

Νίκη του Μίλαν Τραΐκοβιτς στο Ντίσελντορφ με φετινό ρεκόρ

Ο Μίλαν Τραΐκοβιτς νωρίτερα στις σειρές στα 60μ. εμπόδια στο γερμανικό μίτινγκ είχε βελτιωθεί και πάλι τρέχοντας σε 7.67.

Ο αθλητής του Αντώνη Γιαννουλάκη κάθε αγώνα του παρουσιάζεται και καλύτερος. Ταξίδεψε στη γερμανική πόλη με φετινή επίδοση 7.69 που είχε σημειώσει στο μίτινγκ του Μετς. Αρχικά στο μίτινγκ του Ντίσελντορφ στις προκριματικές σειρές έτρεξε σε 7.67 και κατέβασε το χρόνο του. Ήταν δεύτερος στη δεύτερη σειρά, πίσω από τον Ιταλό Πάολο νταλ Μόλιν που έκανε 7.64. Στη συνέχεια στον τελικό τερμάτισε πρώτος σε 7.61 που είναι και το φετινό του ρεκόρ. Στην κούρσα άφησε στη δεύτερη θέση τον Γερμανό Γκέγκορ Τράμπερ σε 7.64 και στην τρίτη θέση ήταν ο Αυστραλός Νίκολας Άντριους σε 7.74. Μάλιστα, υπήρξε και άκυρη και έμειναν εκτός ο Ιταλός νταλ Μολίν και ο Ολλανδός Λίαμ φαν ντερ Σάαφ.

Ο 29χρονος Τραΐκοβιτς έχει ήδη από το μίτινγκ του Μετς το όριο για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κλειστού στο Βελιγράδι. Το ατομικό του ρεκόρ στα 60μ. εμπόδια είναι 7.51.