Viral
Στη γειτονική Ιταλία περνάει αυτό το διάστημα τις διακοπές του ο Άρμαντ Ντουπλάντις μετά από μια μεγάλη περίοδο αγώνων και διοργανώσεων.

Διακοπές στην Ιταλία με τη φίλη του ο Άρμαντ Ντουπλάντις

Ο Άρμαντ Ντουπλάντις τα σάρωσε όλα φέτος, παγκόσμιους τίτλους σε ανοιχτό και κλειστό με παγκόσμια ρεκόρ, πρωταθλητής Ευρώπης και νικητής του διαμαντιού.

Ο Σουηδός είναι μαζί την πανέμορφη φίλη του, το μοντέλο από τη Σουηδία Ντεζιρέ Ίνγκλαντερ. Είχαν κάνει το γύρο του κόσμου φωτογραφίες από το Βελιγράδι, όταν ο 22χρονος είχε κατακτήσει το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κλειστού πετυχαίνοντας ένα τρομερό παγκόσμιο ρεκόρ με 6,20μ.

Ο παγκόσμιος πρωταθλητής στο Γιουτζίν, που βελτίωσε την παγκόσμια επίδοση με 6,21μ., ανέβασε τις πρώτες φωτογραφίες από τις διακοπές στον προσωπικό του λογαριασμό στο Ίνσταγκραμ. Το ζευγάρι είχε την ευκαιρία να παρακολουθήσει και το γκραν πρι της Φόρμουλα 1 στην ιστορική πίστα της Μόντσα.

Ο Άρμαντ Ντουπλάντις κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο και στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στο Μόναχο με 6,06μ. που ήταν ρεκόρ αγώνων, ενώ πήρε και το διαμάντι επικρατώντας στον τελικό στη Ζυρίχη.