Την Κυριακή διεξάγεται η 3η και τελευταία ημέρα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος στο Βελιγράδι. Στις σειρές στα 60μ. εμπόδια τρέχει ο Δουβαλίδης.

Αποτελέσματα

60μ. εμπόδια Ανδρών- προκριματικές σειρές

1η σειρά

First 3 in each heat (Q) and the next 6 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
219
GBR
7.65
Q
2
452
USA
7.66
Q
3
438
TTO
7.69
Q
4
165
CYP
7.69
q
5
339
NED
7.72 PB
q
6
143
BRA
7.74
7
347
NIG
7.82 NIR
8
405
SRB
7.89

2η σειρά

First 3 in each heat (Q) and the next 6 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
149
BRA
7.60
Q
2
209
FRA
7.69
Q
3
372
POL
7.70
Q
4
203
FIN
7.74
5
196
EST
7.77
6
248
GRE
7.77 SB
7
295
JPN
8.07
3η σειρά
First 3 in each heat (Q) and the next 6 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
362
POL
7.66
Q
2
310
KUW
7.66
Q
3
107
AUS
7.66
Q
4
440
TUR
7.70 NIR
q
5
256
HUN
7.81
6
395
SGP
7.91 NIR
7
393
SEN
7.95
410
SUI
DNS

4η σειρά

First 3 in each heat (Q) and the next 6 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
173
CZE
7.59 SB
Q
2
460
USA
7.61
Q
3
242
GER
7.63
Q
4
189
ESP
7.67
q
5
105
AUS
7.75
6
328
MLI
7.98
7
160
COL
8.01
300
KAZ
DQ

5η σειρά

First 3 in each heat (Q) and the next 6 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
454
USA
7.40
Q
2
224
GBR
7.60
Q
3
296
JPN
7.66
Q
4
375
POR
7.69
q
5
281
ITA
7.73
q
6
397
SLO
7.79
7
330
MRI
7.94
6η σειρά
First 3 in each heat (Q) and the next 6 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
205
FRA
7.55
Q
2
129
BEL
7.66
Q
3
435
TPE
7.74 NIR
Q
4
408
SUI
7.74
5
292
JAM
7.75 SB
6
188
ESP
7.76
7
313
LBR
7.80
8
384
ROU
7.87

4×400μ. Ανδρών- Προκριματικές σειρές

First 1 in each heat (Q) and the next 3 fastest (q)
Result
pos
bib
Country team
mark
details
1
BEL
BEL
3:07.43 SB
Q
2
USA
USA
3:09.11 SB
3
SWE
SWE
3:09.48 SB
4
NGR
NGR
3:09.55 SB
ECU
ECU
DQ

2η σειρά

First 1 in each heat (Q) and the next 3 fastest (q)
Result
pos
bib
Country team
mark
details
1
ESP
ESP
3:06.98 SB
Q
2
CZE
CZE
3:07.25 SB
q
3
IRL
IRL
3:08.63 NIR
4
SVK
SVK
3:09.79 NIR

3η σειρά

First 1 in each heat (Q) and the next 3 fastest (q)
Result
pos
bib
Country team
mark
details
1
NED
NED
3:07.64 SB
Q
2
POL
POL
3:07.90 SB
q
3
GBR
GBR
3:08.30 SB
q
4
ROU
ROU
3:13.11

4×400μ. Γυναικών- Προκριματικές σειρές

1η σειρά
Result
pos
bib
Country team
mark
details
1
USA
USA
3:28.82 SB
Q
2
NED
NED
3:29.36 SB
Q
3
BEL
BEL
3:30.58 NIR
q
4
GBR
GBR
3:30.69 SB
q
5
ESP
ESP
3:34.92 SB

2η σειρά

First 2 in each heat (Q) and the next 2 fastest (q)
Result
startlist

3.000μ. Ανδρών- Τελικός

Result
pos
bib
Country Athlete
mark
1
199
ETH
7:41.38
2
200
ETH
7:41.63
3
227
GBR
7:42.02 SB
4
301
KEN
7:42.97
5
305
KEN
7:43.26
6
321
MAR
7:43.45
7
190
ESP
7:43.60
8
241
GER
7:45.87
9
459
USA
7:46.18 PB
10
353
NZL
7:46.91
11
412
SUI
7:47.28
12
112
AUS
7:49.82 SB
13
131
BEL
7:51.65
14
274
ISL
8:04.77
128
BEL
DNS
Τριπλούν Γυναικών- Τελικός
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
reaction time
wind
1
407
VEN Yulimar ROJAS
15.74 WIR
2
370
UKR Maryna BEKH-ROMANCHUK
14.74 PB
3
279
JAM Kimberly WILLIAMS
14.62 SB
4
166
DMA Thea LAFOND
14.53
5
152
CUB Liadagmis POVEA
14.45 SB
6
330
POR Patrícia MAMONA
14.42 SB
7
398
USA Keturah ORJI
14.42 SB
8
179
ESP Ana PELETEIRO
14.30 SB
9
196
FIN Kristiina MÄKELÄ
14.14 SB
10
336
SLO Neja FILIPIČ
14.13 SB
11
151
CUB Leyanis PÉREZ HERNÁNDEZ
13.99
12
223
GER Neele ECKHARDT-NOACK
13.96
13
385
USA Tori FRANKLIN
13.89
14
253
ISR Hanna MINENKO
13.83
15
259
ITA Dariya DERKACH
13.67
16
346
SRB Jovana ILIC
13.36

Ύψος Ανδρών- Τελικός

Result
pos
bib
Country Athlete
mark
1
308
KOR Sanghyeok WOO
2.34
2
409
SUI Loïc GASCH
2.31 SB
3
288
ITA Gianmarco TAMBERI
2.31 SB
3
354
NZL Hamish KERR
2.31 NIR
5
148
BRA Thiago MOURA
2.31 AIR
6
124
BEL Thomas CARMOY
2.28 PB
7
145
BRA Fernando FERREIRA
2.24 SB
7
326
MEX Edgar RIVERA
2.24 SB
9
367
POL Norbert KOBIELSKI
2.24
10
467
USA Darryl SULLIVAN JR.
2.24
11
116
BAH Donald THOMAS
2.20
12
298
JPN Naoto TOBE
2.15

Πρόγραμμα

DAY 3

MORNING SESSION

Local Time sex event round
10:05 M 60 Metres Hurdles Heats
10:45 M High Jump Final
11:00 W Triple Jump Final
11:10 M 4×400 Metres Relay Heats
11:45 W 4×400 Metres Relay Heats
12:10 M 3000 Metres Final