Οριστικοποιήθηκε το πρόγραμμα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος κλειστού στο ΣΕΦ. Τα πρωινά θα γίνουν μόνο δρομικά αγωνίσματα και τα σύνθετα.

Στο απογευματινό πρόγραμμα του διημέρου περιλαμβάνει μόνο τελικούς.

Ν’ αναφέρουμε ό,τι με βάσει τις αποφάσεις της Πολιτείας για την παρουσία κόσμου στα στάδια, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου θα ισχύσουν τα εξής:
Η είσοδος στους ενήλικες επιτρέπεται μόνο με πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης σε ισχύ.
Η είσοδος σε θεατές ηλικίας από 13- έως και 17 επιτρέπεται με PCR τεστ 72 ωρών ή rapid τεστ 48 ωρών.
Η είσοδος σε παιδιά έως και 12 ετών επιτρέπεται με self τεστ 24ώρου.

Η είσοδος στους συνοδούς των συλλόγων και στους θεατές θα γίνεται από τη Θύρα 2 του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας.

Εξάλλου, η Ομοσπονδία ενημερώθηκε από τη διοίκηση του ΣΕΦ πως δεν είναι δυνατή η διάθεση της αρένας του Σταδίου για την προπόνηση της Παρασκευής (25/2). Καθώς δεν θα έχουν ολοκληρωθεί οι απαραίτητες εργασίες.

Το πρόγραμμα

Α΄ ΗΜΕΡΑ : ΣΑΒΒΑΤΟ   26  ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ   2022

ΠΡΩΪΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ
1η Περίοδος
09:30 60μ. ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές
10:05 60μ. ΕΠΤΑΘΛΟ 1
10:15 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές
10:40 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΕΠΤΑΘΛΟ 2
2η Περίοδος
11:00 400μ. ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές
11:35 400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές
11:45 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΕΠΤΑΘΛΟ 3
12:45 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΕΠΤΑΘΛΟ 4

 

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ
16:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
16:05 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
16:10 3.000μ. Βάδην ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
16:25 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
16:35 5.000μ. Βάδην ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:05 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:10 60μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
17:20 60μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
17:30 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
17:40 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
17:45 ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:50 1.500μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:00 1.500μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:10 1.500μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:20 400μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:30 400μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:40 400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:50 400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

 

 Β΄ ΗΜΕΡΑ: ΚΥΡΙΑΚΗ  27  ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ  2022

 ΠΡΩΪΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ: 

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ
1η Περίοδος
09:00 800μ. ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές
09:30 800μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές
2η Περίοδος
10:00 200μ. ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές
10:40 60μ. με Εμπόδια ΠΕΝΤΑΘΛΟ 1
11:00 60μ. με Εμπόδια ΕΠΤΑΘΛΟ 5
11:10 200μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές
3η Περίοδος
11:15 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΠΕΝΤΑΘΛΟ 2
12:00 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΕΠΤΑΘΛΟ 6
13:30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΕΝΤΑΘΛΟ 3
14:30 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΠΕΝΤΑΘΛΟ 4

 

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ
16:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
16:05 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
16:10 3.000μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
16:30 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
16:35 3.000μ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
16:55 1000μ. ΕΠΤΑΘΛΟ 7
17:05 800μ. ΠΕΝΤΑΘΛΟ5
17:15 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:20 60μ. με Εμπόδια ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
17:26 60μ. με Εμπόδια ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
17:35 60μ. με Εμπόδια ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
17:41 60μ. με Εμπόδια ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
17:50 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:55 800μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:05 800μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:15 800μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:25 800μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:35 200μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:41 200μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:50 200μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:56 200μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ