Δημόσιοι Δρόμοι
Το Περιφερειακό Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου διεξήχθη σε τρεις περιοχές. Γνωστοί Έλληνες πρωταθλητές των αγώνων δρόμου ήταν οι νικητές.

Περιφερειακό: Κυνατίδου, Σταμούλης στην Αττική, Πευκιανάκη, Ζερβάκης, στην Κρήτη, Παναγιωτοπούλου, Γιαννάτη στην Μακεδονία (αποτελέσματα)

Το Περιφερειακό Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου διεξήχθη σε τρεις περιοχές. Γνωστοί Έλληνες πρωταθλητές των αγώνων δρόμου ήταν οι νικητές. Στην περιοχή Ξηροκάμπος στο Λιτόχωρο έγιναν οι αγώνες που διοργάνωσε η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κεντρικής Μακεδονίας. Η Ισμήνη Παναγιωτοπούλου (ΟΚΑ Καβάλας) ήταν νικήτρια στα 4χλμ. γυναικών σε 21.23.62. Πολύ κοντά δεύτερη τερμάτισε η Βασιλική Κωνσταντινοπούλου (ΣΑΠΚ Νεάπολης) σε […]

Στην περιοχή Ξηροκάμπος στο Λιτόχωρο έγιναν οι αγώνες που διοργάνωσε η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κεντρικής Μακεδονίας. Η Ισμήνη Παναγιωτοπούλου (ΟΚΑ Καβάλας) ήταν νικήτρια στα 4χλμ. γυναικών σε 21.23.62. Πολύ κοντά δεύτερη τερμάτισε η Βασιλική Κωνσταντινοπούλου (ΣΑΠΚ Νεάπολης) σε 21.23.63.

Ο Ορφέας- Παναγιώτης Γιαννάτης (ΟΠΘ) κέρδισε στους άνδρες στα 8χλμ. σε 24.42.90.

Στην κούρσα 4χλμ. πρώτη τερμάτισε η Βασιλική Καλλιμογιάννη (ΝΓΣ Ηρακλής) σε 14.39.33. Τέλος, στα 6χλμ. Κ23 κέρδισε ο Γιώργος Κύρτσης (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) σε 18.48.30.

Στον Άγιο Νικόλαο έγινε το περιφερειακό πρωτάθλημα ανωμάλου δρόμου Κρήτης, που διοργάνωσε η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης.

Στα 10.000μ. νικητής ήταν ο Γιάννης Ζερβάκης σε 32.26.50 και στις γυναίκες η Ειρήνη Πευκιανάκη σε 40.35.38.

Τέλος, στο Σχινιά έγινε το περιφερειακό πρωτάθλημα ανωμάλου δρόμου, που διοργάνωσε η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Αθήνας. Στους άνδρες κέρδισε ο Γιώργος Σταμούλης και στις γυναίκες η Νικολέτα Κυνατίδου.