Τα ονόματα των αθλητών και αθλητριών που θα ενταχθούν στις κατηγορίες σχεδιασμού του 2023 συζητήθηκαν στη διάρκεια της συνεδρίασης της ΕΠΥΑ.

Η Επιτροπή Υψηλού Αθλητισμού της Ομοσπονδίας συνεδρίασε την Παρασκευή.

Ο νέος σχεδιασμός αποτελείται από μία νέα κατηγορία τη «Διακεκριμένη», στην οποία εντάσσονται αθλητές και αθλήτριες με υψηλές διακρίσεις.

Το 2022 ήταν μια εξαιρετικά καλή σεζόν για τον ελληνικό στίβο και αυτό απεικονίζεται και από τα ονόματα πέντε αθλητών και αθλητριών στην διακεκριμένη κατηγορία και συνολικά των 62 στο σύνολο των πέντε βασικών κατηγοριών.

Η πρόταση της Επιτροπής Υψηλού Αθλητισμού, που θα πάει προς έγκριση στο επόμενο διοικητικό συμβούλιο, περιλαμβάνει επίσης 70 αθλητές και αθλήτριες στην κατηγορία Στήριξης και 51 στην προεθνική Κ23.

Με βάση τα νέα κριτήρια ένταξης στις κατηγορίες σχεδιασμού οι αθλητές και αθλήτριες που πέτυχαν τα κριτήρια συμμετοχής (όχι όσοι έλαβαν πρόσκληση) για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα εντάσσονται αυτόματα στην τρίτη κατηγορία, ενώ στην κατηγορία στήριξης μπαίνουν όσοι ήταν στην πρώτη 100αδα των αγωνισμάτων τους στο ευρωπαϊκό ranking. Θυμίζουμε πως οι νικητές σε ατομικά αγωνίσματα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών, που δεν πληρούν τα κριτήρια για ένταξη σε κάποια από τις κατηγορίες, θα λάβουν ως πριμ ενίσχυσης το ποσό των 1.000 ευρώ.

Ακολουθεί η πρόταση της ΕΠΥΑ

Διακεκριμένη Κατηγορία

Α/Α ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΝΤΑΞΗΣ
1 ΤΕΝΤΟΓΛΟΥ ΜΙΛΤΟΣ ΜΗΚΟΣ ΠΟΜΑΣΚΙ Γ. 2η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Α/Γ
2 ΝΤΡΙΣΜΠΙΩΤΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ 20ΧΛΜ ΒΑΔ. ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Ν. 1η ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ Α/Γ
3 ΤΖΕΝΓΚΟ ΕΛΙΝΑ ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΜΠΟΤΣΚΑΡΙΩΒ Γ. 1η ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ Α/Γ
4 ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΚΡΙΕΡ Μ. 2η ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ Α/Γ
5 ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΠΑΜΑΡΚΑΚΗΣ Κ. 9η ΘΕΣΗ WORLD RANKING

1η Κατηγορία

Α/Α ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΝΤΑΞΗΣ
1 ΦΙΛΤΙΣΑΚΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ 20 ΧΛΜ ΒΑΔΗΝ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Ν. 2η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΒΑΔΗΝ
2 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 20 ΧΛΜ ΒΑΔΗΝ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Ν. 2η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΒΑΔΗΝ
3 ΚΟΥΡΚΟΥΤΣΑΚΗ ΕΦΗ 20 ΧΛΜ ΒΑΔΗΝ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Ν. 2η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΒΑΔΗΝ
4 ΦΙΑΣΚΑ ΟΛΓΑ 20 ΧΛΜ ΒΑΔΗΝ ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ Α. 2η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΒΑΔΗΝ
5 ΚΑΡΑΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΚΑΡΑΛΗΣ Χ. 20η ΘΕΣΗ WORLD RANKING
6 ΣΚΑΡΒΕΛΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ BROOKE A. 20η ΘΕΣΗ WORLD RANKING

2η Κατηγορία

Α/Α ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΝΤΑΞΗΣ
1 ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΛ. 29η ΘΕΣΗ ΣΤΟ W.R.
2 ΚΑΡΥΔΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΠΟΜΑΣΚΙ Γ. 2η ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ Κ23 2η χρονιά
3 ΜΟΥΖΕΝΙΔΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΜΠΟΤΣΚΑΡΙΩΒ Γ. 3η ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ Κ23 2η χρονιά
4 ΓΚΟΥΣΙΝ ΤΑΤΙΑΝΑ ΥΨΟΣ ΣΙΩΜΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 26η ΘΕΣΗ ΣΤΟ W.R.
5 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ 23η ΘΕΣΗ ΣΤΟ W.R.
6 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ ΕΛΛΗ 800 Μ ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ Μ. 3η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20 2η χρονιά
7 ΝΤΟΥΣΑΚΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΜΠΑΡΛΗΣ Γ. 2η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20 2η χρονιά
8 ΦΙΛΙΠΠΙΔΟΥ ΑΡΕΤΗ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ Δ. 2η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20
9 ΚΟΡΑΚΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΛ. 1η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20

3η Κατηγορία

Α/Α ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΝΤΑΞΗΣ
1 ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗ ΡΑΦΑΕΛΑ 60 Μ ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ Κ. ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
2 ΓΝΑΦΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ 400 ΕΜΠ ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ Μ. ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
3 ΜΕΡΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΥΨΟΣ ΤΣΟΥΓΚΟΣ Γ. ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
4 ΤΣΙΑΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΜΑΡΚΙΑΝΙΔΗΣ Π. ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
5 ΤΡΥΒΙΖΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 4Χ100 ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ Κ. 10η ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ Α/Γ
6 ΖΗΚΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 4Χ100 ΚΑΤΣΙΑΒΑΣ Β. 10η ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ Α/Γ
7 ΒΡΟΝΤΙΝΟΣ ΘΟΔΩΡΗΣ 4Χ100 ΒΑΡΥΤΙΜΙΔΗΣ Χ. 10η ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ Α/Γ
8 ΝΥΦΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 4Χ100 ΧΑΤΖΗΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ Π. 10η ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ Α/Γ
9 ΓΚΑΡΑΓΚΑΝΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 4Χ100 ΚΑΤΣΙΚΑΣ Χ. 10η ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ Α/Γ
10 ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ Δ. 5η ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ Κ23 2η χρονιά
11 ΤΣΙΤΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΚΥΡΙΑΖΗΣ Θ. 4η ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ Κ23 2η χρονιά
12 ΓΡΑΝΙΤΣΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 4Χ100 ΜΟΣΧΟΥΤΑΣ Κ. 6η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20 2η χρονιά
13 ΖΙΩΓΑΣ ΘΟΔΩΡΗΣ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΓΚΟΥΓΚΟΥΔΗΣ Π. 6η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20 2η χρονιά
14 ΚΑΜΠΙΤΣΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 4Χ100 ΓΕΩΡΓΑΣ ΝΙΚΗΤΑΣ 6η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20 2η χρονιά
15 ΚΑΡΙΟΦΥΛΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 4Χ100 ΒΕΡΓΟΣ ΘΥΜΙΟΣ 6η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20 2η χρονιά
16 ΚΕΣΣΙΔΗ ΣΟΦΙΑ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΜΠΟΤΣΚΑΡΙΩΒ Γ. 4η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20 2η χρονιά
17 ΜΙΛΙΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 4Χ100 ΚΟΚΚΑΣ ΑΡ. 6η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20 2η χρονιά
18 ΝΤΡΑΓΚΟΜΙΡΟΒΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΜΠΟΤΣΚΑΡΙΩΒ Γ. 6η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20 2η χρονιά
19 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ 4Χ100 ΒΡΑΚΑ Β. 6η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20 2η χρονιά
20 ΡΕΤΣΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ Σ. 4η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20 2η χρονιά
21 ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΑΛ. 4η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20
22 ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥ ΝΙΚΟΣ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ 4η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20
23 ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΟΥ ΠΟΛΥΝΙΚΗ 200Μ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ Κ. 5η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20
24 ΡΑΠΤΗ ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΑΚΗ Δ. 8η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20
25 ΚΑΣΣΟΥ ΜΑΡΙΑ 3000Μ ΚΑΡΡΕΣ Σ. 8η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20
26 ΠΟΛΑΚ ΕΛΕΝΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ Μ. ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
27 ΠΕΣΙΡΙΔΟΥ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ 100 ΕΜΠ ΣΙΩΜΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
28 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΑΝΑΙΣ 100 ΕΜΠ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Γ. ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
29 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΟΛ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΣΤΕΦΑΝΗ ΦΩΤΗΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
30 ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 400 Μ. ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
31 ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 35ΧΛΜ ΒΑΔΗΝ SPISIAK M. ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
32 ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ Δ. 12η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΛΕΙΣΤΟΥ
33 ΔΟΥΒΑΛΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 110Μ ΕΜΠ ΣΔΡΟΛΑΣ Χ. ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
34 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ 200Μ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Γ. ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
35 ΧΑΪΤΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΜΗΚΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ Ν. ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ
36 ΦΕΡΡΑ ΑΝΔΡΙΑΝΑ 4Χ400 ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Π.Π. Α/Γ

4η Κατηγορία

Α/Α ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΝΤΑΞΗΣ
1 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΗΛΙΑΝΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΚΕΦΑΛΙΔΗΣ Σ. 12η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20
2 ΣΤΑΜΑΤΟΝΙΚΟΛΟΣ ΝΙΚΟΣ ΜΗΚΟΣ ΜΠΑΛΤΑΔΟΥΡΟΣ Π. 12η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20
3 ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ 10.000Μ ΒΑΔΗΝ ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΑΘ. 11η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20
4 ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ ΑΡΗΣ 10ΑΘΛΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ Θ. 50η ΘΕΣΗ ΣΤΟ W.R.
5 ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΚΟΥΚΟΥΒΙΤΑΚΗΣ Γ. 3η ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ Κ18
6 ΜΕΝΓΚΛΕΜΠΕΗ ΙΒΑΝ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΠΑΜΑΡΚΑΚΗΣ Κ. 50η ΘΕΣΗ ΣΤΟ W.R.

Κατηγορία Στήριξης

Α/Α ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΘΕΣΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ RANKING
1 ΝΤΕΤΣΙΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 400Μ ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ Λ. 60η
2 ΔΟΥΚΑΤΕΛΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 400Μ Χ’ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ Π. 79η
3 ΚΟΤΙΤΣΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 800Μ ΠΑΡΧΑΡΙΔΟΥ Π. 40η
4 ΛΑΓΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 800Μ ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ Μ. 67η
5 ΞΕΝΙΔΑΚΗΣ ΧΑΡΙΔΙΜΟΣ 800Μ ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ Μ. 56η
6 ΠΑΠΑΪΩΑΝΟΥ ΠΕΤΡΟΣ 1.500Μ ΚΑΡΡΕΣ Σ. 76η
7 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΜΑΡΙΟΣ 5.000Μ ΚΟΥΜΠΟΥΡΑΣ Σ. 58η
8 ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 5.000Μ ΠΟΣΟΝΙΔΗΣ Χ. 69η
9 ΤΣΑΚΑΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10.000Μ ΤΣΑΛΤΑΚΗΣ Γ. 77η
10 ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 3.000Μ ΦΕ ΚΑΡΡΕΣ Σ. 48η
11 ΛΕΒΑΝΤΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 400Μ ΕΜΠ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Γ. 55η
12 ΣΑΡΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣ 400Μ ΕΜΠ ΜΠΟΛΑΣ ΑΝΤ. 78η
13 ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 400Μ ΕΜΠ ΚΑΡΟΥΖΟΣ Χ. 78η
14 ΚΙΑΦΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 110Μ ΕΜΠ 76η
15 ΚΑΜΑΡΙΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 110Μ ΕΜΠ ΒΑΡΥΤΙΜΙΔΗΣ Χ. 79η
16 ΧΑΣΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΥΨΟΣ ΔΟΣΗΣ Θ. 66η
17 ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΗΚΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ Ν. 42η
18 ΜΑΝΤΖΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΗΚΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ Δ. 43η
19 ΡΙΖΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΒΑΡΣΑΜΗΣ Ν. 35η
20 ΧΑΤΖΙΟΥ ΠΕΤΡΟΣ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ Μ. 40η
21 ΛΑΤΙΦΛΑΡΙ ΤΑΣΟΣ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΜΠΟΤΣΚΑΡΙΩΒ Γ. 34η
22 ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΣΟΝΑΣ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ 59η
23 ΜΥΛΩΝΑΣ ΚΩΣΤΑΣ ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΚΑΛΤΣΙΔΗΣ ΑΝ. 54η
24 ΧΡΙΣΤΑΚΑΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΗΛΤΣΙΟΣ Γ. 84η
25 ΣΤΑΜΕΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 35 ΧΛΜ ΒΑΔΗΝ ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ Ν. 43η
26 ΣΠΥΡΙΔΩΝΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 10ΑΘΛΟ 36η
27 ΑΝΔΡΕΟΓΛΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ 10ΑΘΛΟ ΑΝΔΡΕΟΓΛΟΥ Ε. 62η
28 ΓΚΕΛΑΟΥΖΟΣ ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ 43η
29 ΚΑΡΑΪΣΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΚΑΡΡΕΣ Σ. 80η
30 ΠΙΤΣΩΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΖΩΡΖΟΣ Γ. 81η
31 ΚΙΑΦΑ ΑΝΝΑ 400Μ ΗΛΙΑΣ Κ. 74η
32 ΚΟΥΤΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 800Μ ΠΛΑΤΗΣ Δ. 82η
33 ΣΠΥΡΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ 1.500Μ ΠΑΠΠΑΣ Μ. 76η
34 ΜΠΑΛΛΑ ΝΤΕΝΙΣΑ 1.500Μ ΚΑΡΡΕΣ Σ. 78η
35 ΛΑΒΑΣΣΑ ΔΑΦΝΗ 1.500Μ ΙΑΚΩΒΑΚΗΣ Θ. 79η
36 ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 5.000Μ ΚΑΡΡΕΣ Σ. 40η
37 ΤΣΟΥΠΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 10.000Μ ΤΣΑΛΤΑΚΗΣ Γ. 73η
38 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΙΣΜΗΝΗ 10.000Μ ΚΟΥΜΠΟΥΡΑ Σ. 77η
39 ΑΟΥΝΤΙ ΣΑΡΑ 100Μ ΕΜΠ ΜΠΑΜΠΑΡΟΥΤΣΗΣ 88η
40 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΟΛΥΜΠΙΑ 400Μ ΕΜΠ ΧΑΛΑΤΣΗΣ Ν. 64η
41 ΜΙΤΣΙΟΥΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 400Μ ΕΜΠ ΧΗΤΑΣ Κ. 68η
42 ΚΟΤΣΑΧΕΙΛΗ ΙΣΑΒΕΛΛΑ 3.000Μ ΦΕ ΚΑΡΡΕΣ ΣΤ. 48η
43 ΚΑΛΛΙΜΟΓΙΑΝΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 3.000Μ ΦΕ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Ι. 60η
44 ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ 3000Μ ΦΕ ΔΑΓΚΟΓΛΟΥ Γ. 61η
45 ΧΡΙΣΤΟΓΕΩΡΓΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΥΨΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ Δ. 35η
46 ΜΑΛΤΑΜΠΕ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΥΨΟΣ ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Γ. 40η
47 ΜΠΕΣΗ ΝΑΤΑΛΙΑ ΜΗΚΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ Ν. 63η
48 ΚΟΡΕΝΕΒΑ ΟΞΑΝΑ ΜΗΚΟΣ ΣΙΟΥΝΤΡΗΣ Δ. 50η
49 ΜΑΓΚΟΥΛΙΑ ΜΑΡΙΑ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΜΠΑΡΛΗΣ Γ. 46η
50 ΚΑΪΣΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΧΑΤΖΗΣΤΑΘΗΣ Σ. 64η
51 ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΚΟΡΟΣΙΔΗΣ Κ. 53η
52 ΒΑΜΒΟΥΚΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ 78η
53 ΜΑΝΙΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗΣ Γ. 48η
54 ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΤΣΙΤΣΙΜΑΚΑΣ Θ. 51η
55 ΠΡΙΒΙΛΕΤΖΙΟ ΓΚΛΟΡΙΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΠΕΡΙΦΑΝΟΣ Γ. 60η
56 ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ 82η
57 ΛΕΟΝΤΙΑΔΟΥ ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ 88η
58 ΤΖΙΚΑΝΟΥΛΑ ΣΤΕΛΛΑ 7ΑΘΛΟ ΓΥΛΤΙΔΗΣ Χ. 69η
59 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΗΛΙΑΝΑ 7ΑΘΛΟ ΣΑΡΑΦΗΣ Γ. 71η
60 ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑ 4Χ100 ΓΥΛΤΙΔΗΣ Χ. ΣΥΜΕΤΟΧΗ Ε.Π.
61 ΜΠΕΡΝ ΑΛΑΝΑ 4Χ100 ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ Κ. ΣΥΜΕΤΟΧΗ Ε.Π.
62 ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΣΤΕΛΛΑ 4Χ100 ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ Κ. ΣΥΜΕΤΟΧΗ Ε.Π.
63 ΠΟΛΙΤΗ ΚΟΡΙΝΑ 4Χ400 ΗΛΙΑΣ Κ. ΣΥΜΕΤΟΧΗ Ε.Π.
64 ΜΟΥΡΤΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 4Χ400 ΧΑΤΖΗΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ Π. ΣΥΜΕΤΟΧΗ Ε.Π.
65 ΖΥΓΟΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 4Χ400 ΧΑΤΖΗΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ Π. ΣΥΜΕΤΟΧΗ Ε.Π.
66 ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΙΑΣΟΝΑΣ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΚΟΥΤΣΟΥΚΗΣ Δ. ΠΡΟΤΑΣΗ
67 ΖΑΚΚΑ ΙΩΑΝΝΑ ΥΨΟΣ ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΡΟΤΑΣΗ
68 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΘΗ 1.500 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ Μ. ΠΡΟΤΑΣΗ
69 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΣΤΟΙΚΟΣ Α. ΠΡΟΤΑΣΗ
70 ΕΜΠΕΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΣ 100Μ/200Μ. ΧΑΤΖΗΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ Π. ΠΡΟΤΑΣΗ

Προεθνική Κ23

Α/Α ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΕΠΙΔΟΣΗ 2022
1 ΜΥΡΙΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 4Χ100 ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ Κ.
2 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ 4Χ100 ΒΡΑΚΑ Β.
3 ΧΑΪΔΑΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 4Χ100 ΚΑΤΣΙΑΒΑΣ Β.
4 ΓΡΑΝΙΤΣΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 200Μ ΜΟΣΧΟΥΤΑΣ Κ. 20.84
5 ΚΑΡΥΟΦΙΛΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 200Μ ΒΕΡΓΟΣ Θ. 21.23
6 ΜΥΡΙΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 200Μ ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ Κ. 21.23
7 ΚΑΜΑΡΙΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 110Μ ΕΜΠ ΒΑΡΥΤΙΜΙΔΗΣ Χ. 14.42
8 ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΝΝΙΒΑΣ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΘΑ ΔΟΝΔΩΡΟΣ Γ. 18.03
9 ΜΠΟΥΖΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΜΗΛΙΟΣ Γ. 57.13
10 ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΠΑΥΛΙΔΗΣ Α. 55.51
11 ΝΤΟΥΣΑΚΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΜΠΑΡΛΗΣ Γ. 70.36
12 ΚΟΡΑΚΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α. 70.05
13 ΜΕΜΑ ΜΑΡΚΕΛΟ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α. 68.83
14 ΖΙΩΓΑΣ ΘΟΔΩΡΗΣ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΓΚΟΥΓΚΟΥΔΗΣ Π. 66.64
15 ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΣ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ 66.42
16 ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΟΥ ΠΟΛΥΝΙΚΗ 100Μ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ Κ. 11.44
17 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ ΕΛΛΗ 800Μ ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ Μ. 2.03.47
18 ΣΠΥΡΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ 1.500Μ ΠΑΠΠΑΣ Μ. 4.18.31
19 ΚΑΣΣΟΥ ΜΑΡΙΑ 5.000Μ ΚΑΡΡΕΣ ΣΤ. 16.22.13
20 ΛΑΒΑΣΣΑ ΔΑΦΝΗ 10.000Μ ΙΑΚΩΒΑΚΗΣ Θ. 34.27.73
21 ΜΗΤΣΙΟΥΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 400Μ ΕΜΠ ΧΗΤΑΣ Κ. 59.80
22 ΠΑΠΑΚΩΣΤΑ ΣΑΝΤΥ ΥΨΟΣ ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ Λ. 1.81
23 ΔΟΣΗ ΠΑΠΑΓΙΩΤΑ ΥΨΟΣ ΔΟΣΗΣ Θ. 1.84
24 ΡΕΤΣΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ Σ. 4.15
25 ΜΠΕΡΤΣΙΜΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΜΗΚΟΣ ΧΑΤΖ’ΙΩΑΝΝΑΟΥ Β. 6.21
26 ΚΑΡΥΔΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΠΟΜΑΣΚΙ Γ. 13.82
27 ΡΑΠΤΗ ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΑΚΗ Δ. 13.11
28 ΝΤΡΑΓΚΟΜΙΡΟΒΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΜΠΟΤΣΚΑΡΙΩΒ Γ. 15.11
29 ΑΝΔΡΕΑΔΗ ΜΑΡΙΑ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΥΦΑΝΤΗΣ Π. 14.78
30 ΣΟΥΓΚΛΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΚΟΝΤΟΝΑΣΙΟΣ Δ. 14.59
31 ΦΙΛΙΠΠΙΔΟΥ ΑΡΕΤΗ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ Μ. 52.32
32 ΚΕΣΣΙΔΗ ΣΟΦΙΑ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΜΠΟΤΣΚΑΡΙΩΒ Γ. 50.57
33 ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΚΟΣΡΟΣΙΔΗΣ Κ. 64.11
34 ΤΖΕΝΓΚΟ ΕΛΙΝΑ ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΜΠΟΤΣΚΑΡΙΩΒ Γ. 65.40
35 ΜΑΛΗ ΙΩΑΝΝΑ ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΚΥΡΙΑΖΗΣ Θ. 53.95
36 ΑΔΑΜΑΚΗΣ ΑΡΤΕΜΗΣ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΜΗΛΙΟΣ Γ. ΠΡΟΤΑΣΗ
37 ΓΕΝΙΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΓΕΝΙΚΗΣ Μ. ΠΡΟΤΑΣΗ
38 ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.500Μ. ΖΩΡΖΟΣ Γ. ΠΡΟΤΑΣΗ
39 ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΠΕΤΡΟΣ 1.500Μ. ΚΑΡΡΕΣ Σ. ΠΡΟΤΑΣΗ
40 ΜΑΝΤΖΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 800 ΜΑΤΖΑΡΙΣΔΗΣ Σ. ΠΡΟΤΑΣΗ
41 ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΣ 5.000Μ.. ΠΟΣΟΝΙΔΗΣ Χ. ΠΡΟΤΑΣΗ
42 ΚΟΛΙΟΣ ΝΕΣΤΟΡΑΣ 3.000 ΦΕ ΤΣΙΓΚΟΥΛΗΣ Θ. ΠΡΟΤΑΣΗ
43 ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 5ΑΘΛΟ ΠΑΚΟΥ Δ. ΠΡΟΤΑΣΗ
44 ΤΖΕΪΡΑΝΙΔΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν. ΠΡΟΤΑΣΗ
45 ΚΟΛΕΤΣΙ ΓΚΑΜΠΡΙΕΛ ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΤΣΙΡΑΚΟΣ Δ. ΠΡΟΤΑΣΗ
46 ΡΟΥΜΤΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 110 ΕΜΠ ΓΟΥΛΑΣ Π. ΠΡΟΤΑΣΗ
47 ΜΠΑΧΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΒΑΔΗΝ ΤΣΙΟΦΥΛΑΣ Ν. ΠΡΟΤΑΣΗ
48 ΧΑΣΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΥΨΟΣ ΔΟΣΗΣ Θ. ΠΡΟΤΑΣΗ
49 ΜΑΥΡΟΔΟΝΤΗΣ ΦΑΝΗΣ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΚΑΛΤΣΙΔΗΣ ΑΝ. ΠΡΟΤΑΣΗ
50 ΔΙΑΚΟΣΤΕΦΑΝΗΣ ΣΕΡΓΙΟΣ 1.500Μ ΤΣΑΛΤΑΚΗΣ Γ. ΠΡΟΤΑΣΗ
51 ΝΤΕΡΒΙΣΗ ΝΙΚΟΛΙΝ 400Μ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Δ. ΠΡΟΤΑΣΗ