Επικαιρότητα
Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ18: Παπαδόπουλος και Γρηγοριάδης στον τελικό

Ο Χρήστος Παπαδόπουλος έκανε το πρώτο βήμα διάκρισης στην κορυφαία διοργάνωση της κατηγορίας του.

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ18: Παπαδόπουλος και Γρηγοριάδης στον τελικό δισκοβολίας και ακοντισμού αντίστοιχα.

Ο νεαρός αθλητής προκρίθηκε χθες στον τελικό της δισκοβολίας με βολή στα 55,60 μ., που ήταν η τέταρτη καλύτερη του προκριματικού.

Ο αθλητής έχει ατομικό ρεκόρ 56,10 μ., επίδοση που αν βελτιώσει είναι ικανή να του δώσει ένα καλό πλασάρισμα στον αυριανό τελικό.

Στον προκριματικό της δισκοβολίας συμμετείχε και ο Νίκος Λυμπερόπουλος, που όμως δεν κατάφερε να προσεγγίσει επιδόσεις ανάλογες των δυνατοτήτων του.

Ο νεαρός είχε καλύτερη προσπάθεια στα 49,97 μ. και κατέλαβε την 22η θέση στο σύνολο.
Στον τελικό ο Γρηγοριάδης

Ο Αλέξανδρος Γρηγοριάδης μπορεί να μη βρέθηκε στην κατάσταση, που θα ήθελε, ωστόσο πέτυχε το αρχικό ζητούμενο που ήταν η πρόκριση στον τελικό του ακοντισμού.

Ο νεαρός είχε καλύτερη βολή στα 63,44 μ. επίδοση μακριά από το ατομικό του 75,64 μ., ωστόσο ήταν η 12η επίδοση και του έδωσε το δικαίωμα να δώσει το παρών στον τελικό της Τετάρτη.

Ο Γρηγοριάδης εκεί θα έχει την ευκαιρία να κυνηγήσει βολές που πέτυχε στη διάρκεια της χρονιάς και να διεκδικήσει μια θέση ψηλά στην κατάταξη.

Διαβάστε περισσότερα στο stivostime.gr

Διονύσης Αντωνέλλος

Ξεκίνησα με το blogging. Mετά με κέρδισε το ραδιόφωνο και αργότερα με νίκησε η τηλεόραση. Ενδιαφέρον για ότι συμβαίνει στα ελληνοτουρκικά. Δεν μπορώ όμως να αφήσω και μια μεγάλη μου αγάπη, τον Στίβο. Τυχερός που γνώρισα κάποιους ανθρώπους και με έκαναν καλύτερο άνθρωπο.

Διονύσης Αντωνέλλος - Αρθρογραφία Facebook of Διονύσης Αντωνέλλος X of Διονύσης Αντωνέλλος