Το Σάββατο διεξάγεται η 2η ημέρα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος στο Βελιγράδι. Η Ελισάβετ Πεσιρίδου μετέχει στις σειρές στα 60μ. εμπόδια.

Στο πρωινό πρόγραμμα ξεχωρίζει και ο τελικός στο ύψος γυναικών. Μετέχει και μια γνώριμη αθλήτρια, Μαρίγια Βούκοβιτς. Η άλτρια από το Μαυροβούνιο γυμνάζεται στην Ελλάδα με την προπονήτρια Ιωάννα Σιώμου.

 

60μ. εμπόδια Γυναικών- προκριματικές σειρές

1η σειρά
First 3 in each heat (Q) and the next 6 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
200
FRA
7.91
Q
2
354
SUI
7.97
Q
3
247
IRL
8.03 PB
Q
4
164
DEN
8.07 PB
q
5
176
ESP
8.12 SB
q
6
210
GBR
8.19
7
293
MAD
8.22 PB
8
237
HKG
8.45 SB

2η σειρά

First 3 in each heat (Q) and the next 6 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
163
DEN
8.08
Q
2
308
NED
8.11 PB
Q
3
260
ITA
8.16
Q
4
149
CRO
8.19
5
183
EST
8.23
6
278
JAM
8.23
7
156
CZE
8.25

3η σειρά

First 3 in each heat (Q) and the next 6 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
381
USA
7.93
Q
2
306
NED
7.98
Q
3
103
AUS
7.99 PB
Q
4
406
VEN
8.05 NIR
q
5
235
HAI
8.10 SB
q
6
358
SVK
8.17
q
7
167
ECU
8.33
171
ESP
DQ

4η σειρά

First 3 in each heat (Q) and the next 6 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
390
USA
8.03
Q
2
138
CAN
8.11 PB
Q
3
335
ROU
8.13
Q
4
347
SRB
8.25
5
128
BRA
8.65
266
IVB
DNF
238
HUN
DNS
148
CRC
DNS

5η σειρά

First 3 in each heat (Q) and the next 6 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
193
FIN
1
109
BAH
8.02
Q
2
123
BEL
8.04 SB
Q
3
364
SWE
8.17
Q
4
229
GER
8.17
5
325
POL
8.21
6
280
JPN
8.32 SB
7
127
BRA
8.37 PB

6η σειρά

First 3 in each heat (Q) and the next 6 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
357
SUI
7.95 PB
Q
2
290
LBR
8.09 NIR
Q
3
267
JAM
8.10
Q
4
375
UKR
8.17
q
5
236
HAI
8.18
6
154
CYP
8.20
7
230
GRE
8.30

60μ. Ανδρών- προκριματικές σειρές

1η σειρά
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
449
USA
6.51
Q
2
231
GER
6.61 PB
Q
3
181
ESP
6.63
Q
4
419
SVK
6.66 SB
5
401
SRB
6.80
6
246
GIB
7.10 PB
357
PAK
DQ
2η σειρά
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
306
KEN
6.62
Q
2
118
BAR
6.64
Q
3
291
JAM
6.64 PB
Q
4
273
IRL
6.66
5
360
POL
6.69
6
141
BRA
6.73
7
433
TJK
6.83 NIR
8
441
UAE
6.94 PB

3η σειρά

First 3 in each heat (Q) and the next 3 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
158
CIV
6.55
Q
2
297
JPN
6.57 SB
Q
3
259
INA
6.58 NIR
Q
4
138
BOT
6.62 NIR
5
226
GBR
6.62
6
255
HUN
6.67
396
SLE
DQ

4η σειρά

Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
446
USA
6.46 PB
Q
2
382
QAT
6.52 SB
Q
3
195
EST
6.55 NIR
Q
4
377
POR
6.62 PB
5
282
ITA
6.66
6
358
PAR
7.08
371
POL
DQ
5η σειρά
First 3 in each heat (Q) and the next 3 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
284
ITA
6.53
Q
2
436
TTO
6.63
Q
3
117
BAN
6.64 NIR
Q
4
114
AUT
6.68
5
380
PUR
6.69
6
324
MDV
6.87 SB
254
HON
DNS
startlist

6η σειρά

First 3 in each heat (Q) and the next 3 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
252
GUY
6.66
Q
2
290
IVB
6.66
Q
3
471
VEN
6.69
Q
4
356
OMA
6.71
5
434
TOG
6.87
341
NED
DNS
159
CMR
DNS
startlist
7η σειρά
First 3 in each heat (Q) and the next 3 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
151
CAN
6.57 PB
Q
2
229
GBR
6.59
Q
3
139
BRA
6.66
Q
4
245
GHA
6.71
5
262
IRI
6.75 SB
6
431
SWZ
6.98 PB
398
SMR
DNS

Ύψος Γυναικών

final
High Jump women

19 Mar 2022 11:05

Official Startlist
Official Result
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
1
374
UKR Yaroslava MAHUCHIKH
2.02 WL
2
106
AUS Eleanor PATTERSON
2.00 AIR
3
282
KAZ Nadezhda DUBOVITSKAYA
1.98 AIR
4
298
MNE Marija VUKOVIĆ
1.95
5
371
UKR Iryna GERASHCHENKO
1.92
6
265
ITA Elena VALLORTIGARA
1.92 SB
6
405
UZB Safina SADULLAYEVA
1.92
8
133
BUL Mirela DEMIREVA
1.88
9
349
SRB Angelina TOPIĆ
1.88
10
404
UZB Svetlana RADZIVIL
1.84 SB
10
203
GBR Emily BORTHWICK
1.84
12
392
USA Rachel MCCOY
1.84
Series

800μ. Γυναικών- Προκριματικές σειρές

1η σειρά
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
269
JAM
2:01.65
Q
2
187
ETH
2:01.70 SB
Q
3
218
GBR
2:02.00
4
139
CAN
2:02.06
5
256
ITA
2:02.35
6
377
USA
2:02.35
Split 700 m
2η σειρά
First 2 in each heat (Q) and the next 2 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
403
USA
2:03.42
Q
2
178
ESP
2:03.85
Q
3
186
ETH
2:03.85
4
311
NOR
2:04.17
5
243
IRL
2:06.99
205
GBR
DNS

3η σειρά

First 2 in each heat (Q) and the next 2 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
184
ETH
2:01.12 SB
Q
2
102
AUS
2:01.24
Q
3
368
UGA
2:01.47
q
4
134
CAN
2:01.99
q
5
316
POL
2:02.01
6
285
KEN
2:03.94

1.500μ. Ανδρών- Προκριματικές σειρές

1η σειρά

First 2 in each heat (Q) and the next 4 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
201
ETH
3:38.25
Q
2
351
NOR
3:38.42
Q
3
468
USA
3:38.61
q
4
369
POL
3:38.61 SB
q
5
126
BEL
3:39.47
6
191
ESP
3:43.67
7
269
IRL
3:44.03

2η σειρά

First 2 in each heat (Q) and the next 4 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
216
GBR
3:42.79
Q
2
234
GER
3:43.10
Q
3
184
ESP
3:43.75
4
316
LUX
3:44.87
5
119
BDI
3:46.02 SB
6
318
MAR
3:47.43
7
276
ITA
3:55.51
8
394
SEY
3:57.16 SB

3η σειρά

First 2 in each heat (Q) and the next 4 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
202
ETH
3:37.05
Q
2
277
ITA
3:37.31 SB
Q
3
376
POR
3:37.60
q
4
463
USA
3:38.69 SB
q
5
103
ARG
3:39.34
6
106
AUS
3:46.68
7
222
GBR
3:47.41

4η σειρά

First 2 in each heat (Q) and the next 4 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
304
KEN
3:37.67
Q
2
108
AUS
3:38.43
Q
3
319
MAR
3:39.38
4
155
CAN
3:40.47
5
263
IRL
3:40.53
6
314
LTU
3:48.48
7
406
SSD
3:48.82 NIR
8
311
LBA
3:59.50 PB
Split 1400 m

DAY 2

MORNING SESSION

Local Time sex event round
09:33 M 60 Metres Hurdles Heptathlon
09:50 W 60 Metres Hurdles Heats
10:45 M 60 Metres Heats
10:45 M Pole Vault Heptathlon
11:05 W High Jump Final
11:45 W 800 Metres Heats
12:15 M 1500 Metres Heats