Την Παρασκευή διεξάγεται η 1η ημέρα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος κλειστού. Το απόγευμα είναι ο τελικός του μήκους με τον Μίλτο Τεντόγλου.

 

final
Long Jump men

18 Mar 2022 19:05

Official Startlist
startlist
order
bib
Country Athlete pb sb WRK
1
250
GRE 8.60 8.25 1
2
164
CUB 8.39 7.80 12
3
442
URU 8.26 8.11 13
4
390
RSA 8.26
5
287
ITA 8.12 8.00 7
6
146
BRA 8.23 7.82 28
7
294
JPN 8.36 5
8
451
USA 8.42 8.14 11
9
204
FIN 8.27 21
10
399
SRB 8.15 7.90 39
11
457
USA 8.58 8.19
12
260
IND 8.26
13
428
SWE 8.31 8.23 3
14
359
PER 8.17 8.17 20

Αποτελέσματα

60μ. Γυναικών- Ημιτελικά

1η σειρά

Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
324
POL
7.03
Q
2
401
USA
7.05
Q
3
270
JAM
7.08 PB
q
4
112
BAH
7.17 PB
5
194
FIN
7.18
6
255
ISR
7.20 NIR
7
251
IRL
7.23
8
327
POR
7.24

2η σειρά

Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
379
USA
7.03 PB
Q
2
355
SUI
7.08
Q
3
312
NZL
7.16
4
261
ITA
7.16
5
321
POL
7.17
6
204
GBR
7.19 PB
7
292
LUX
7.28
8
165
DEN
7.30
3η σειρά
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
277
JAM
7.08
Q
2
367
TTO
7.14 SB
Q
3
130
BRA
7.14 AIR
q
4
353
SUI
7.15
5
213
GBR
7.15
6
180
ESP
7.20
7
201
GAM
7.31
361
SWE
DQ

400μ. Γυναικών- Ημιτελικά

1η σειρά

First 3 in each heat (Q) and the next 0 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
273
JAM
51.26 SB
Q
2
300
NED
51.28
Q
3
233
GUY
51.57 AIR
Q
4
319
POL
51.87
5
150
CUB
52.28
6
215
GBR
52.95

2η σειρά

First 3 in each heat (Q) and the next 0 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
110
BAH
51.38 SB
Q
2
323
POL
51.67
Q
3
303
NED
51.81
Q
4
208
GBR
51.93 SB
5
291
LTU
52.00
6
245
IRL
52.40

400μ. Ανδρών- Ημιτελικά

1η σειρά
First 3 in each heat (Q) and the next 0 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
437
TTO
46.15
Q
2
175
DEN
46.30
Q
3
469
USA
46.36
Q
4
133
BEL
46.54
5
299
KAZ
46.89
6
363
POL
47.21
2η σειρά
First 3 in each heat (Q) and the next 0 fastest (q)
Result
pos
bib
Country Athlete
mark
details
1
421
SWE
45.92
Q
2
444
USA
46.26
Q
3
171
CZE
46.55
Q
4
187
ESP
46.76
5
402
SRB
46.97
293
JAM
DNF
startlist

Πένταθλο

Points
pos
Athlete Country Points 60H HJ SP LJ 800
1
Noor VIDTS BEL
4929
Points
Mark
Overall
1095
8.15 (1)
1095
1016
1.83 (2)
2111
796
14.03 (1)
2907
1040
6.60 (1)
3947
982
2:08.81 (1)
4929
2
Adrianna SUŁEK POL
4851
Points
Mark
Overall
1048
8.36 (6)
1048
1093
1.89 (1)
2141
754
13.40 (2)
2895
985
6.43 (2)
3880
971
2:09.56 (2)
4851
3
Kendell WILLIAMS USA
4680
Points
Mark
Overall
1084
8.20 (3)
1084
978
1.80 (4)
2062
715
12.81 (4)
2777
1069
6.69 (3)
3846
834
2:19.23 (3)
4680
4
Holly MILLS GBR
4673
Points
Mark
Overall
1095
8.15 (1)
1095
903
1.74 (9)
1998
773
13.68 (6)
2771
937
6.28 (4)
3708
965
2:09.97 (4)
4673
5
Dorota SKŘIVANOVÁ CZE
4566
Points
Mark
Overall
1024
8.47 (9)
1024
978
1.80 (8)
2002
721
12.90 (7)
2723
946
6.31 (5)
3669
897
2:14.73 (5)
4566
6
Claudia CONTE ESP
4499
Points
Mark
Overall
991
8.62 (11)
991
1016
1.83 (7)
2007
709
12.73 (9)
2716
890
6.13 (7)
3606
893
2:15.00 (6)
4499
7
Léonie CAMBOURS FRA
4442
Points
Mark
Overall
1046
8.37 (7)
1046
1016
1.83 (4)
2062
661
12.00 (7)
2723
843
5.98 (8)
3566
876
2:16.21 (7)
4442
8
Sarah LAGGER AUT
4391
Points
Mark
Overall
961
8.76 (12)
961
941
1.77 (10)
1902
737
13.15 (11)
2639
853
6.01 (9)
3492
899
2:14.57 (8)
4391
9
Sveva GEREVINI ITA
4377
Points
Mark
Overall
1050
8.35 (5)
1050
830
1.68 (12)
1880
641
11.69 (12)
2521
946
6.31 (10)
3467
910
2:13.77 (9)
4377
10
Yuliya LOBAN UKR
4192
Points
Mark
Overall
993
8.61 (10)
993
903
1.74 (11)
1896
759
13.48 (10)
2655
762
5.71 (11)
3417
775
2:23.64 (10)
4192
Katarina JOHNSON-THOMPSON GBR
DNF
Points
Mark
Overall
1028
8.45 (8)
1028
1016
1.83 (6)
2044
729
13.02 (5)
2773
874
6.08 (6)
3647
0
DNS
DNF
Chari HAWKINS USA
DNF
Points
Mark
Overall
1075
8.24 (4)
1075
1016
1.83 (3)
2091
795
14.02 (3)
2886
0
NM
2886
0
DNS
DNF

Mήκος Ανδρών:

1
250
GRE Miltiadis TENTOGLOU
8.55 WL
2
428
SWE Thobias MONTLER
8.38 NIR
3
451
USA Marquis DENDY
8.27 SB
4
457
USA Jarrion LAWSON
8.19 SB
5
390
RSA Cheswill JOHNSON
8.14 SB
6
442
URU Emiliano LASA
7.99
7
260
IND . SREESHANKAR
7.92 NIR
8
399
SRB Lazar ANIĆ
7.92 SB
9
146
BRA Samory FRAGA
7.87 SB
10
359
PER Jose MANDROS MARTINEZ
7.81
11
204
FIN Kristian PULLI
7.76 SB
12
287
ITA Filippo RANDAZZO
7.74
164
CUB Maykel MASSÓ
NM
294
JPN Yuki HASHIOKA
NM

3000 Μέτρα Γυναικών

1
8:41.82 
2
8:42.04 
3
8:42.23 
4
8:42.89 
5
8:44.55 
6
8:44.97 
7
8:46.39 
8
8:46.53 
9
8:46.65 
10
8:47.50 
11
8:48.73 
12
8:50.91 
13
8:52.29 
14
8:53.14 
15
8:53.25 
16
8:53.57 
17
8:57.81 
18
8:58.68 
19
8:58.73 
20
9:13.93

60 Μέτρα Γυναικών

P ▲ ATHLETE NAT MARK
1
6.96 
2
6.99 
3
7.04 
4
7.04 
5
7.04 
6
7.04 
7
7.11 
8
7.21

Πρόγραμμα

AFTERNOON SESSION

Local Time sex event round
17:30 W Long Jump Pentathlon
18:05 W 60 Metres Semi-Final
18:35 W 400 Metres Semi-Final
18:50 W Shot Put Final
19:05 M High Jump Heptathlon
19:05 M Long Jump Final
19:15 M 400 Metres Semi-Final
19:50 W 800 Metres Pentathlon
20:25 W 3000 Metres Final
20:52 W 60 Metres Final