Την Κυριακή 13 Φεβρουαρίου θα διεξαχθεί η δεύτερη ημερίδα της φετινής χρονιάς στον κλειστό στο ΣΕΦ. Έγινε γνωστό και το πρόγραμμα των αγώνων.

Στους αγώνες μπορούν να πάρουν μέρος οι αθλητές και οι αθλήτριες που έχουν γεννηθεί το 2006 και μεγαλύτεροι. Να θυμίσουμε ότι το Σάββατο 5 Φεβρουαρίου θα γίνει η πρώτη ημερίδα κλειστού στο ΣΕΦ.

Σύμφωνα με την προκήρυξη του ΣΕΓΑΣ που δημοσιεύτηκε:

– Στα αγωνίσματα των Ανδρών – Γυναικών μετέχουν οι αθλητές – αθλήτριες της κατηγορίας Κ20 (Άνδρες – Γυναίκες) και οι αθλητές – αθλήτριες της κατηγορίας Κ18 (Άνδρες – Γυναίκες), εφ’ όσον πληρούν τις προϋποθέσεις (δικαίωμα συμμετοχής) και τους όρους που αναφέρονται στην προκήρυξη.

– Στα αγωνίσματα των Ανδρών – Γυναικών μετέχουν οι αθλητές – αθλήτριες της κατηγορίας Κ20 (Άνδρες – Γυναίκες) και οι αθλητές – αθλήτριες της κατηγορίας Κ18 (Άνδρες – Γυναίκες), εφ’ όσον πληρούν τις προϋποθέσεις (δικαίωμα συμμετοχής) και τους όρους που αναφέρονται στην παρούσα Προκήρυξη.

Πιστοποιητικά συμμετεχόντων αθλητριών-ών και προπονητών

Αθλητές:
Προκειμένου να περιοριστεί στο μέτρο του δυνατού η διασπορά του ιού στη διοργάνωση, για τις αθλήτριες και τους αθλητές που πρόκειται να συμμετάσχουν, καθορίζεται υποχρεωτική η προσκόμιση των παρακάτω πιστοποιητικών ανά ηλικιακή κατηγορία συμμετοχής:

Κ18: με Self Test την ημέρα διεξαγωγής των αγώνων παρουσία του υπεύθυνου covid του συλλόγου ή του προπονητή, με εξαίρεση όσους προσκομίζουν πιστοποιητικό εμβολιασμού ή πιστοποιητικό νόσησης* σε ισχύ.

Κ20, K23 & Α/Γ: με PCR εντός 72 ωρών ή Rapid Test** εντός 48 ωρών, με εξαίρεση όσους προσκομίζουν πιστοποιητικό εμβολιασμού ή πιστοποιητικό νόσησης* σε ισχύ.

*Πιστοποιητικά νόσησης:
Για την ισχύ των πιστοποιητικών νόσησης ισχύει το άρθρο 9 της ισχύουσας ΚΥΑ https://gga.gov.gr/images/%CE%9A%CE%A5%CE%91_08_01_2022.pdf και ότι προβλέπεται σε αυτό.

**στις περιπτώσεις που τα τεστ αντιγόνου ταχείας ανίχνευσης (rapid test) διενεργούνται από κλιμάκια του ΕΟΔΥ, για την λήψη Βεβαίωση αποτελέσματος, ο ενδιαφερόμενος αθλητής θα εισέρχεται στην πλατφόρμα www.gov.gr και στο πεδίο «Υγεία και πρόνοια». Κατόπιν στο πεδίο «Κορωνοϊος COVID-19 και «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID-19» με τους κωδικούς taxisnet.

Προπονητές:
Οι προπονητές εισέρχονται μόνο με PCR εντός 72 ωρών ή Rapid Test εντός 48 ωρών, με εξαίρεση όσους προσκομίζουν πιστοποιητικό εμβολιασμού ή πιστοποιητικό νόσησης* σε ισχύ

Οι δηλώσεις συμμετοχής πρέπει να σταλούν στον Σ.Ε.Γ.Α.Σ. με email το αργότερο μέχρι και τη Δευτέρα 7 Φεβρουαρίου 2022 και ώρα 14.00 στην ηλεκτρονική διεύθυνση [email protected]. Μετά την παρέλευση αυτής της προθεσμίας δεν θα γίνεται δεκτή καμμία δήλωση συμμετοχής.

Προκήρυξη και τα έντυπα συμμετοχής ΓΥΝΑΙΚΕΣ  ΑΝΔΡΕΣ

ΗΜΕΡΙΔΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΣΤΙΒΟΥ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Σ.Ε.Φ., Κυριακή 13 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2022

ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Προκριματικός/

Τελικός

1η Περίοδος
09:30 Άλμα σε Μήκος* ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1ο Γκρουπ
09:30 60μ. ΑΝΔΡΩΝ 1ο Γκρουπ
09:45 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1ο Γκρουπ
10:00 Σφαιροβολία Κ18 ΑΝΔΡΩΝ
10:05 400μ. ΑΝΔΡΩΝ 1ο Γκρουπ
10:25 400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1ο Γκρουπ
10:40 Άλμα σε Μήκος* ΑΝΔΡΩΝ 1ο Γκρουπ
10:45 200μ. ΑΝΔΡΩΝ 1ο Γκρουπ
11:05 200μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1ο Γκρουπ
11:20 1500μ. ΑΝΔΡΩΝ 1ο Γκρουπ
11:30 1500μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1ο Γκρουπ
2η Περίοδος
12:00 3.000μ. Βάδην ΓΥΝΑΙΚΩΝ Τελικός
12:00 Άλμα Τριπλούν ΓΥΝΑΙΚΩΝ Τελικός
12:00 Άλμα σε Ύψος ΓΥΝΑΙΚΩΝ Τελικός
12:00 Άλμα Επί Κοντώ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Τελικός
12:25 5.000μ. Βάδην ΑΝΔΡΩΝ Τελικός
13:00 60μ. ΑΝΔΡΩΝ 2ο Γκρουπ
13:15 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2ο Γκρουπ
13:30 800μ. ΑΝΔΡΩΝ 3 Τελικές Σειρές
13:30 Άλμα Τριπλούν ΑΝΔΡΩΝ Τελικός
13:30 Σφαιροβολία Κ20 ΑΝΔΡΩΝ Τελικός
14:00 800μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 3 Τελικές Σειρές
14:30 300μ. ΑΝΔΡΩΝ 3 Τελικές Σειρές
14:45 300μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 3 Τελικές Σειρές
3η Περίοδος
15:00 Σφαιροβολία ΓΥΝΑΙΚΩΝ  Τελικός
15:10 60μ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
15:20 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
15:30 3.000μ. ΑΝΔΡΩΝ Τελικός
15:30 Άλμα σε Μήκος ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2ο Γκρουπ
15:45 3.000μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Τελικός
16:10 200μ. ΑΝΔΡΩΝ 2ο Γκρουπ
16:30 200μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2ο Γκρουπ
4η Περίοδος
17:00 Άλμα σε Ύψος ΑΝΔΡΩΝ Τελικός
17:00 Άλμα Επί Κοντώ ΑΝΔΡΩΝ Τελικός
17:00 1.500μ. ΑΝΔΡΩΝ 2ο Γκρουπ
17:10 1.500μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2ο Γκρουπ
17:20 400μ. ΑΝΔΡΩΝ 2ο Γκρουπ
17:40 400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2ο Γκρουπ
18:05 60μ. με Εμπόδια ΑΝΔΡΩΝ 2 Τελικές Σειρές
18:15 Άλμα σε Μήκος ΑΝΔΡΩΝ 2ο Γκρουπ
18:15 Σφαιροβολία ΑΝΔΡΩΝ Τελικός
18:25 60μ. με Εμπόδια Κ20 ΑΝΔΡΩΝ 2 Τελικές Σειρές
18:45 60μ. με Εμπόδια Κ18 ΑΝΔΡΩΝ 2 Τελικές Σειρές
19:05 60μ. με Εμπόδια ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2 Τελικές Σειρές
19:25 60μ. με Εμπόδια Κ18 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2 Τελικές Σειρές
  • το αγώνισμα του Άλματος σε Μήκος για το 1ο Γκρουπ θα διεξαχθεί ως εξής: οι 10 αθλητές-τριες 3 προσπάθειες και στους 4 πρώτους θα δίνεται μια επιπλέον προσπάθεια (4η).