![Στο Ηράκλειο διεξήχθη τις προηγούμενες ημέρες ημερίδα κλειστού στα άλματα και στον ανοιχτό σφαιροβολίας, που διοργάνωσε η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης.](https://www.stivostime.gr/wp-content/uploads/2022/02/Χωρίς-τίτλο-2-1024x614.jpg)
Ηράκλειο: Ημερίδα κλειστού αλμάτων και ανοιχτού σφαιροβολίας (αποτελέσματα)
Οι αγώνες έγιναν στο κλειστό γυμναστήριο και στο βοηθητικό του Παγκρήτιου σταδίου και τους διοργάνωσε η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης.
Στο Ηράκλειο διεξήχθη τις προηγούμενες ημέρες ημερίδα κλειστού στα άλματα και στον ανοιχτό σφαιροβολίας, που διοργάνωσε η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης.
Οι αγώνες έγιναν στο Παγκρήτιο στάδιο. Συγκεκριμένα στο κλειστό γυμναστήριο στο Παγκρήτιο έγιναν τα άλματα και στο βοηθητικό του ανοιχτού του Παγκρήτιο η σφαιροβολία.
Πολλοί νέοι αθλητές και αθλήτριες των σωματείων του νησιού σημείωσαν καλές επιδόσεις. Στη σφαιροβολία Κ18 στα αγόρια κέρδισε ο Σταύρος Σημανταράκης με 15,11μ. και στα κορίτσια η Μαρία Φακιδάρη με 10,40μ.
Αποτελέσματα
![Stivostime - Google News](https://www.stivostime.gr/wp-content/themes/stivostime2/images/google-news-logo.png)