![Ελένη Πόλακ: Στο μίτινγκ επί κοντώ της Καλαμάτας το ντεμπούτο της](https://www.stivostime.gr/wp-content/uploads/2023/05/polak-1024x614.jpg)
Ελένη Πόλακ: Στο Kalamata Street Pole Vault το ντεμπούτο της
Στους Άνδρες ξεχωρίζει από ελληνικής πλευράς ο Γιάννης Ρίζος.
Στην πόλη της Καλαμάτας θα γίνει την Παρασκευή (12/5) ο αγώνας Kalamata Street Pole Vault, όπου θα κάνει το ντεμπούτο της η Ελένη Πόλακ.
Στο Kalamata Street Pole Vault θα αγωνιστούν ακόμη οι Ιταλοί Σόνια Μαλανίσι, Μαξ Μάντουσικ και Σιμόν Μπερτέλι, η Σλοβένα Ρομπέρτ Ρενέρ και η Τουρκάλα Ντεμέτ Παρλάλ.
Στους Άνδρες ξεχωρίζει από ελληνικής πλευράς ο Γιάννης Ρίζος, που πέρυσι στην ίδια διοργάνωση ξεπέρασε τα 5,50 μ. και πέτυχε ατομικό ρεκόρ. Θα αγωνιστούν ακόμη ο Πέτρος Χατζίου, ο Αντώνης Σάντας και ο νεαρός Παύλος Κριαράς.
Τον αγώνα διοργανώνει ο ΓΣ ΑΚΡΙΤΑΣ 2016 υπό την αιγίδα της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Πελοποννήσου και είναι ενταγμένος στο καλεντάρι της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας Στίβου.
Διαβάστε επίσης:
Kids Athletics: Παγκόσμια Ημέρα παιδικού αθλητισμού στο Παναθηναϊκό Στάδιο (vid)
![Stivostime - Google News](https://www.stivostime.gr/wp-content/themes/stivostime2/images/google-news-logo.png)