Έπταθλο
38ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα: Νίκη με ατομικό ρεκόρ ο Άγγελος – Τζανής Ανδρέογλου

Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο Αντώνης Ανδρέογλου, με 5.271 βαθμούς και στην τρίτη θέση ο Κωνσταντίνος Καραγιαννίδης (ΓΣ Σέρρες 93) με 4.864.

Υπόθεση της οικογένειας Ανδρέογλου για άλλη μία φορά το έπταθλο των Ανδρών στο πανελλήνιο πρωτάθλημα κλειστού, με τον Άγγελο -Τζανή Ανδρέογλου (ΣΚΑ Δράμας) στην τέταρτη νίκη του με 5.723 β..

Ο 25χρονος αθλητής ξεκίνησε με 7.12 στα 60 μ., πέτυχε 7,09 μ. στο μήκος, 13,29 μ. στη σφαιροβολία, 1,90 μ. στο ύψος , 8.10 στα 60 μ., 4,80 μ. στο επί κοντώ και έκλεισε το διήμερο με 2.42.75. Ο αθλητής βελτίωσε το ατομικό του ρεκόρ στη σφαιροβολία και στο ύψος.

«Δεν ήθελα μόνο να περάσω τον μπαμπά μου, αλλά να ανέβω ακόμη υψηλότερα στη λίστα όλων των εποχών στην Ελλάδα. Ήμουν σε πολύ καλή κατάσταση από την αρχή του διημέρου, έγιναν κάποια λάθη και από εμένα και λόγω συνθηκών. Είμαι ικανοποιημένος γιατί είναι ένα ρεκόρ 100 βαθμών και αν το συγκρίνω και από πέρυσι είναι μια πολύ καλή επίδοση», είπε ο νικητής του αγώνα, Άγγελος Ανδρέογλου.

Διονύσης Αντωνέλλος

Ξεκίνησα με το blogging. Mετά με κέρδισε το ραδιόφωνο και αργότερα με νίκησε η τηλεόραση. Ενδιαφέρον για ότι συμβαίνει στα ελληνοτουρκικά. Δεν μπορώ όμως να αφήσω και μια μεγάλη μου αγάπη, τον Στίβο. Τυχερός που γνώρισα κάποιους ανθρώπους και με έκαναν καλύτερο άνθρωπο.

Διονύσης Αντωνέλλος - Αρθρογραφία Facebook of Διονύσης Αντωνέλλος X of Διονύσης Αντωνέλλος