![38ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα: Χρυσό η Αναστασίου στα 200 μ. με 23.75 - Ακυρώθηκε η Εμμανουηλίδου](https://www.stivostime.gr/wp-content/uploads/2024/02/anastasiou-1024x614.jpg)
38ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα: Χρυσό η Αναστασίου στα 200 μ. με 23.75 – Ακυρώθηκε η Εμμανουηλίδου
Η Πολυνίκη Εμμανουηλίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) αν και τερμάτισε πίσω από την Φωτοπούλου, ωστόσο στη συνέχεια ακυρώθηκε καθώς πάτησε την εσωτερική γραμμή.
38ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα: Η Ολίβια Φωτοπούλου (Κύπρος) τερμάτισε πρώτη στα 200 μ. των γυναικών με 22.23, ωστόσο πανελληνιονίκης αναδείχθηkε για δεύτερη διαδοχική χρονιά η Άρτεμις Αναστασίου (ΠΑΟ) με 23.75 επίδοση που αποτελεί ατομικό της ρεκόρ.
Η επίδοση της Άρτεμις Αναστασίου είναι η πέμπτη όλων των εποχών στο αγώνισμα.
Η Πολυνίκη Εμμανουηλίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) αν και τερμάτισε πίσω από την Φωτοπούλου, ωστόσο στη συνέχεια ακυρώθηκε καθώς πάτησε την εσωτερική γραμμή.
Δεύτερη ήταν η Κορίνα Πολίτη (ΓΣ Κηφισιάς) με 24.62 και τρίτη η Αναστασία Ράπτη (ΑΓΣΙ) με 24.80.
«Το πρωί είχα μια ενόχληση στο δικέφαλο η οποία ήταν αρκετά έντονη το απόγευμα. Μπήκα δυνατά στην τελική ευθεία, ωστόσο ο πόνος δε μου επέτρεπε να βάλω όση ταχύτητα ήθελα», είπε η Αναστασίου.
![Stivostime - Google News](https://www.stivostime.gr/wp-content/themes/stivostime2/images/google-news-logo.png)