Δρόμοι μεσαίων αποστάσεων 800μ.
Ο Χρήστος Κοτίτσας ήταν νικητής στα 800μ. με 1.47.00 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στη Θεσσαλονίκη. Ήταν η 2η νίκη του με μεγάλο ατομικό ρεκόρ.

Θεσσαλονίκη: 2η νίκη για τον Χρήστο Κοτίτσα στα 800μ. με μεγάλο ρεκόρ 1.47.00

Μετά τον Χρήστο Κοτίτσα, στα 800μ., τη δεύτερη θέση πήρε ο Χαρίδημος Ξενιδάκης με 1.48.79 και την τρίτη ο Γιώργος Ματζαρίδης με 1.49.86.

Ο Έλληνας πρωταθλητής έκανε εντυπωσιακή κούρσα και μετά τα μισά έτρεχε με αντίπαλο το χρονόμετρο και τερμάτισε σε 1.47.00. Ένα μεγάλο ατομικό ρεκόρ, καθώς είχε 1.48.07. Για τον αθλητή της Πίτσας Παρχαρίδου ήταν η δεύτερη νίκη και συνεχόμενη σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα. Με την εμφάνισή του έχει ελπίδες μέσω ράνκινγκ να βρεθεί στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στο Μόναχο. Δεύτερος ήταν ο Χαρίδημος Ξενιδάκης με 1.48.79 και τρίτος ο Γιώργος Ματζαρίδης με 1.49.86. Ν’ αναφέρουμε ό,τι με το 1.47.00 ο Χρήστος Κοτίτσας έγινε ο 6ος καλύτερος Έλληνας όλων των εποχών.

800μ.: Χρήστος Κοτίτσας (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) 1.47.00, Χαρίδημος Ξενιδάκης (ΑΟ Σητειακός) 1.48.79, Γιώργος Ματζαρίδης (Ορεστιάδας Πολυνίκης) 1.49.86, Χαράλαμπος Λαγός (ΓΣ Τρικάλων) 1.50.59, Εράλντο Κεραμάς (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 1.51.73, Ηλίας Αργύρης (ΑΕ Ολυμπιάς Πατρών) 1.52.56, Αλέξανδρος Σκούρτης (ΑΕ Ολυμπιάς Πατρών) 1.53.16, Γιώργος Μποζοΐδης (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) 1.55.40.