Άλμα εις μήκος
Παγκόσμιο Κ20: 12ος στον κόσμο ο Νίκος Σταματονικολός με 7.44μ. στο μήκος

Παγκόσμιος πρωταθλητής στο μήκος αναδείχτηκε ο Γάλλος Ερβάν Κονατέ με 8.08μ

Την 12η θέση στον τελικό του άλματος σε μήκος κατέκτησε ο Νίκος Σταματονικολός, με επίδοση 7.44μ.

Ο αθλητής του Παναγιώτη Μπαλαταδούρου βελτίωσε το ρεκόρ του στον προκριματικό, με 7.62μ., επίδοση που του έδωσε το εισιτήριο για τον τελικό όπου κατέλαβε την 12η θέση.

Παγκόσμιος πρωταθλητής στο μήκος αναδείχτηκε ο Γάλλος Ερβάν Κονατέ με 8.08μ που είναι η κορυφαία επίδοση φέτος στον κόσμο για την κατηγορία Κ20.

Διονύσης Αντωνέλλος

Ξεκίνησα με το blogging. Mετά με κέρδισε το ραδιόφωνο και αργότερα με νίκησε η τηλεόραση. Ενδιαφέρον για ότι συμβαίνει στα ελληνοτουρκικά. Δεν μπορώ όμως να αφήσω και μια μεγάλη μου αγάπη, τον Στίβο. Τυχερός που γνώρισα κάποιους ανθρώπους και με έκαναν καλύτερο άνθρωπο.

Διονύσης Αντωνέλλος - Αρθρογραφία Facebook of Διονύσης Αντωνέλλος X of Διονύσης Αντωνέλλος