Κλειστός Στίβος
Δυνατό ξεκίνημα έκανε στη σεζόν ο Γιάννης Καμαρινός, που ήταν νικητής στο μίτινγκ στη Σόφια στα 60μ. εμπόδια με 8.08 που είναι ατομικό του.

Νίκη με ατομικό ρεκόρ ο Γιάννης Καμαρινός στα 60μ. εμπόδια στη Σόφια (vid.)

Ο Γιάννης Καμαρινός έδειξε σε καλή κατάσταση ενόψει του επόμενου αγώνα του που θα είναι στο Μεσογειακό Πρωτάθλημα Κ23.

Ο Έλληνας πρωταθλητής έδειξε σε καλή κατάσταση στον πρώτο του φετινό αγώνα και συνέτριψε την ατομική του επίδοση. Ο αθλητής του Χάρη Βαρυτιμίδη είχε 8.22 από πέρσι στις 27 Φεβρουαρίου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού στο ΣΕΦ, όπου είχε πάρει το ασημένιο μετάλλιο.

Ο νεαρός εμποδιστής έκανε καλή αρχή στη Σόφια και εν όψει του επόμενου αγώνα του που είναι προγραμματισμένος για τις 22 Ιανουαρίου στο Μεσογειακό Πρωτάθλημα Κ23 στη Βαλένθια.

Όπως προαναφέραμε ο Καμαρινός ήταν νικητής στα 60μ. εμπόδια στο μίτινγκ στη Σόφια, όπου μετείχαν άλλοι δύο Έλληνες αθλητές. Ο Αργύρης Κιάφας ήταν τρίτος με 8.45 και ο Ευθύμης Καραγιώργος τέταρτος με 8.47. Δεύτερος ήταν ο Βούλγαρος Ντόμπρομιρ Νικόλοφ με 8.14.