![Αντίστροφη μέτρηση έχει αρχίσει για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα βάδην που θα διεξαχθεί 4-5 Μαρτίου στη Μουσκάτ. Η WA δημοσίευσε τις λίστες.](https://www.stivostime.gr/wp-content/uploads/2022/02/3233176-1024x614.jpg)
Μουσκάτ: Οι λίστες συμμετοχών- Οι αντίπαλοι των Ελλήνων αθλητών
Στη Μουσκάτ η Ελλάδα μετέχει με 7 αθλητές. Στα 20χλμ. βάδην γυναικών παρουσιάζεται δυνατή ομάδα με τις Ντρισμπιώτη, Φιλτισάκου, Παπαδοπούλου, Φιάσκα και Κουρκουτσάκη.
Αντίστροφη μέτρηση έχει αρχίσει για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα βάδην που θα διεξαχθεί 4-5 Μαρτίου στη Μουσκάτ. Η WA δημοσίευσε τις λίστες.
Ανάμεσα στους 350 αθλητές και αθλήτριες και τις 46 ομάδες είναι και η Ελλάδα.
Ο ΣΕΓΑΣ στέλνει δυνατή ομάδα στις γυναίκες, ικανή για διάκριση στη διοργάνωση που φιλοξενείτε την επόμενη Παρασκευή και Σάββατο στην πρωτεύουσα του Ομάν.
Επικεφαλής είναι η όγδοη ολυμπιονίκης στα 20χλμ. βάδην Αντιγόνη Ντρισμπιώτη. Ακόμη αγωνίζονται στα 20χλμ. η Κυριακή Φιλτισάκου, η Χριστίνα Παπαδοπούλου, η Όλγα Φιάσκα και η Ευσταθία Κουρκουτσάκη.
Από εκεί και πέρα στα 35χλμ. βάδην θα μπει ο κορυφαίος Έλληνας Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ. Στα 10χλμ. είναι ο Ανδρέας Παπαστεργίου. Θα απουσιάζει λόγω οικογενειακού προβλήματος η Αναστασία Αντωνοπούλου.
Η λίστα συμμετοχών
![Stivostime - Google News](https://www.stivostime.gr/wp-content/themes/stivostime2/images/google-news-logo.png)