![Καλή εμφάνιση από τον Αλέξανδρο Παπαμιχαήλ στα 20χλμ. βάδην στην πόλη Τσιτάου](https://www.stivostime.gr/wp-content/uploads/2023/10/papamichail-1-1024x614.jpg)
Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ: Καλή εμφάνιση στα 20χλμ. βάδην στο Τσιτάου
Κατέλαβε την όγδοη θέση με 1.23.41 στην καλύτερη επίδοση των τελευταίων χρόνων.
Ο Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ αγωνίστηκε την Κυριακή στο μίτινγκ βάδην που έγινε στην πόλη Τσιτάου. Ο αθλητής κατέλαβε την όγδοη θέση στα 20χλμ. βάδην με 1.23.41 και πέτυχε την καλύτερη επίδοση των τελευταίων ετών.
Ο Παπαμιχαήλ προετοιμάζεται για την επόμενη χρονιά με στόχο να διεκδικήσει τη συμμετοχή στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού και το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της Ρώμης.
Νικητής στο σημερινό αγώνα ήταν ο Ισαάκ Πάλμα (Μεξικό) με 1.21.18. Ο Παπαμιχαήλ, ο οποίος έδειξε πως είναι σε πολυ καλή κατάσταση, θα συνεχίσει την προετοιμασία του και θα μπει και πάλι σε αγώνες από το νέο έτος.
![Stivostime - Google News](https://www.stivostime.gr/wp-content/themes/stivostime2/images/google-news-logo.png)